‍#آمینو_اسید ها

‍#آمینو_اسید ها

✅ هم گروه بازی (NH4-) و هم گروه اسیدی (COOH-) دارند . پس می توانند هم با اسید ها و هم با باز ها واکنش دهند و آمفوتر به حساب می آیند .

✅ واحد های سازنده ی پلیمر های طبیعی به نام پروتئین ها هستند .
@icarbon
✅ در همه ی آمینو اسید های طبیعی گروه آمین روی همان کربنی قرار گرفته است که گروه کربوکسیل روی آن قرار دارد . به این آمینو اسید ها ، آلفا آمینو اسید گفته می شود.

✅ حدود ۲۰ آمینو اسید طبیعی وجود دارد که تنها در گروه R باهم تفاوت دارند . بدن نیمی از این آمینو اسید هارا می سازد و نیم دیگر را از طریق مواد غذایی تامین می کند .

✅ آمینو اسید ها جامد یونی هستند و در حلال های بسیار قطبی مانند آب به خوبی حل می شوند ولی در حلال آلی نظیر اتانول که قطبیت کمی دارد ، نا محلولند .

✅ گروه آملی کربوکسیل و آمین ، هر دو توانایی تشکیل پیوند هیدروژنی با آب را دارند .

🔴مقایسه :

✅نیروی بین ذره ای و نقطه ی ذوب :
گلیسین > پروپانوئیک اسید > بوتیل آمین

✅انحلال پذیری در اتاتول :
گلیسین ᐸ پروپانوئیک اسید ᐸ بوتیل آمین

(Visited 33 times, 1 visits today)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette