‍ #حلبی

‍ #حلبی

✅ ورقه های آهن که به وسیله ی رویه ی نازکی از قلع پوشیده شده باشد ، اصطلاحا حلبی نامیده میشود . از ورقه های حلبی برای ساختن قوطی های کنسرو و روغن نباتی استفاده می شود.

✅حلبی نقش حفاظت کاتدی آهن را ندارد و یک خراش روی آن به سرعت زنگ می زند . چون آهن در جدول الکتروشیمیایی بالاتر از قلع است و با پیدایش خراش زنگ می زند . به عبارت دیگر آهن الکترون از دست داده و خورده می شود . در واقع آهن نقش آند را ایفا می کند . الکترون های آهن در سطح فلز قلع به اکسیژن هوا داده می شود و در نتیجه قلع به عنوان کاتد محافظت می شود.

✅ به این دلیل در ساختار حلبی از قلع استفاده می شود که اسید های میوه روی آن اثر نکرده ، قلع سمی نیست و مواد غذایی در مجاورت این فلز ، مدت بیشتری محفوظ می مانند .

(Visited 29 times, 1 visits today)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette