قید حالت:Adverb of Manner

قید حالت:Adverb of Manner

قید حالت: کلمه‌ای است که حالت و چگونگی انجام کاری را بیان می‌کند و با اضافه کردن ly به آخر صفت ساخته می‌شود و جای آن بعد از فعل اصلی است البته اگر در جمله مفعول داشتیم بعد از مفعول جمله می‌آید. گاهی برای تأکید نیز قبل از فعل آورده می‌شود.

(. she came quickly

قید حالت

(. she quickly came.

قید حالت

نکته (۱): کلماتی مثل fast, hard هم صفت هستند و هم قید.

باید دید در کجای جمله واقع می‌شوند اگر قبل از اسم و بعد از فعل ربطی آمده باشند صفت هستند اما اگر بعد از فعل اصلی بیایند قید می‌باشند.

نکته (۲): فرق بین hardly, hard ( hard هم صفت است و هم قید. اما hardly «به ندرت» معنی می‌دهد و جای آن قبل از فعل است. البته گاهی در ابتدای جمله هم می‌آید که در این صورت جمله ظاهراً سؤالی نوشته می‌شود. در حالی که سؤال نیست.

He hardly works hard

Hardly does he work hard.

نکته (۳): good صفت است و قید حالت آن well می‌شود.

نکته (۴): بعضی کلمات به Ly ختم می‌شوند ولی قید نیستند بلکه صفت می‌باشند.

Friendly-lovely-lonely-daily-yearly-deadly-weekly-monthly-kingly

قید بعضی از کلمات بالا طبق فرمول زیر ساخته می‌شود.

friendly

in a + + way / manner

lovely

He said hello to me in a friendly way.

در مورد قید توضیح دادیم که جایگاه آن در جمله کجا است. اما صفت در کجای جمله می‌آید؟

صفت کلمه‌ای است که حالت و چگونگی اسم را بیان می‌کند. جایگاه آن:

صفت

. بعد از فعل to be است. My watch is slow.

۲. قبل از اسم می‌باشد. Mina is a tall girl.

صفت

۳. بعد از افعال ربطی یا linking verb از صفت استفاده می‌شود. افعال ربطی عبارتند از:

Be-grow-become-get-smell-taste-appear-look-feel-remain-go-sound.

مثال: The cake on the table smells good

(Visited 23 times, 1 visits today)

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette